Barolo d.o.c.g. ‘Cerretta’ Germano Ettore

Barolo d.o.c.g. ‘Cerretta’ Germano Ettore

Icon

Barolo d.o.c.g. ‘Cerretta’ Germano Ettore
Vino Rosso

Het domein Germano Ettore bevindt zich op de Cerretta, een van de meest uitgestrekte heuvels van Serralungha d'Alba en heeft een prachtige ligging op het zuiden en zuidwesten. Men teelt er Chardonnay, Barbera d' Alba, Dolcetto d' Alba en Nebbiolo voor de Barolo's. 
Een klein deel van de wijngaard is bestemd voor de Riesling druif. Het is een familiebedrijf waar men oorspronkelijk druiven verbouwde die men aan wijnmakers verkocht. In 1975 begint het domein zelf een beetje wijn te maken waarbij een groot deel van hun opbrengst toch nog aan anderen verkocht wordt. 
In 1990 begint Sergio, Germano's zoon in het bedrijf te werken nadat hij de landbouwschool te Alba voltooid had en oenoloog werd. 
En in 1993 worden alle druiven die men produceert zelf gevinifieerd en gebotteld. Vandaag de dag is hij wijnmaker en eigenaar van het wijngoed.

Druiven

Nebbiolo

Wijnsoort

Een lange gisting en een lange houtrijping van 24 maanden geven deze wijn de basis voor een uiterst lang bewaarpotentieel. Zijn bouquet is intens, de smaak is droog, complex en weelderig en heeft een enorme afdronk.

Serveren bij

Wild
Vlees

Prijzen

Prijs per fles: € 145.00

Icon

Wijnarrangement bij 3-gangen menu

25.00

Wijnarrangement bij 4-gangen menu

30.00

Wijnarrangement bij 5-gangen menu

35.00

Fles 105.00